Majówka Biomechaników

{[description]}

Majówka Biomechaników

Wyruszamy na Majówkę. Laboratorium Biomechaniki Artmedik znalazło się w prestiżowym gronie sponsorów 14. Majówki Młodych Biomechaników – największej w Polsce tego typu konferencji, organizowanej dla naukowców, doktorantów oraz studentów specjalności związanych z inżynierią biomedyczną.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 maja 2017 roku w Ustroniu.

- Majówka Młodych Biomechaników to nie tylko okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w tej prężnie rozwijającej się dziedzinie, będącej przyszłością medycyny i innych gałęzi nauki, ale także możliwość wymienienia doświadczeń z największymi autorytetami i pasjonatami biomechaniki – mówi dr n.med. Arkadiusz Granek, który na majowym zjeździe będzie reprezentował kieleckie Laboratorium Biomechaniki Artmedik.

Tegoroczna, 14. już konferencja, dotyczyć ma zagadnień związanych między innymi z biomechaniką ogólną, inżynierską, kliniczną i ortopedyczną, inżynierią rehabilitacji i biomateriałów oraz elementami inżynierii tkankowej.

Organizatorami Konferencji są: Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej Oddział Gliwice oraz Polskie Towarzystwo Biomechaniki. Patronat Naukowy nad Konferencją sprawują: Katedra Biomechatroniki Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, Katedra Motoryczności Człowieka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Katedra i Klinika Ortopedii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu. Laboratorium Biomechaniki Artmedik jest jednym ze sponsorów wydarzenia.